تبلیغات
روزگار غریب 2 - آیا واقعا مه‌آفرید خسروی اعدام شد؟

ایم مطلبو از سایت مشرق بخونید تا منم مطلبمو بگم

گروه جنگ نرم مشرق- انتشار روزانه اخبار ایران در رسانه‌های جهان همواره با عکس‌العمل‌های متفاوت کاربران کشورهای دیگر روبرو است. اما این بار در مورد انتشار خبر اعدام مه‌آفرید خسروی در رسانه‌های غربی، کاربران این سایت‌ها عکس‌العملی تقریبا ثابت داشتند. این کاربران که اکثرا از کشورهای غربی علی‌الخصوص آمریکا هستند آرزو کرده‌اند که ایکاش چنین احکامی در آمریکا و کشورهای دیگر که از نظر فساد مالی در اوج هستند اجرا می‌شد. آنچه که در ادامه می‌آید ترجمه تعداد بسیار کمی از نظرات این کاربران طی 24 ساعت گذشته در تعدادی از وب‌سایت‌های خبری است.

کاربران ان‌بی‌سی:

- این همون کاریه که ما باید در آمریکا انجام بدیم... دیگه مردم رو سرکار نگذارید... هیچ تاجر یا بانکر یا سیاست‌مداری در آمریکا مورد پیگرد نیست... من برای کشورهایی که این کار رو می‌کنند خوشحالم چون دزدها رو می‌ترسونه.

- اگر شخصی در آمریکا چنین کاری می‌کرد به جای اعدام نامزد وزارت خزانه‌داری می‌شد یا برای فرمانداری ایالت فلوریدا انتخاب می‌شد.

- عشق و طمع به پول ریشه همه بدی‌هاست.

- اگر ما این کار رو در آمریکا انجام می‌دادیم هنوز اینقدر پول داشتیم که به هر شهروند میلیون‌ها دلار برسه اما نکردیم.

- ایکاش می‌شد برنی میداف (کسی که چند سال قبل بزرگترین کلاه‌برداری مالی در وال‌استریت را انجام داد) رو به ایران یا چین بفرستیم که این بلا را سرش بیاورند. وقتی آن‌ها اعدام می‌کنند چرا ما نکنیم؟

- این همون کاریه که باعث شفافیت در کار حکومت میشه. اما کارهایی مثل این هرگز در آمریکا انجام نمی‌شه.

- الان درست موقع‌اش است که از ایران پیروی کنیم.

- وال استریت سرت رو بگیر بالا!

- اگر ما هم قانون ایران رو داشتیم الان تعداد زیادی سیاست‌مدار و لابی‌گر و بورس‌باز مرده توی آمریکا داشتیم. باید همین کار رو با این آدما کرد.

- فقط ببینید در انتخابات بعدی به کی رای می‌دیم: جب بوش که میلیاردها دلار از بخش بهداشت و درمان دزدیده یا هیلاری کلینتون که میلیون‌ها دلار برای جرم‌های شوهرش خرج کرده.

- تعداد جرم‌های اینجوری در آمریکا خیلی زیاده.

- باید همین بلا رو سر بارنی فرانک (رئیس سابق کمیته خدمات مالی کنگره و دارنده میلیاردها دلار سرمایه) و دار و دستش بیاریم.

- حیف که ریک اسکات جمهوری‌خواه (فرماندار کالیفرنیا) توی ایران زندگی نمی‌کنه. بیایید به خاطر کلاه‌برداری یک میلیارد دلاریش بذاریمش توی یه بقچه و بفرستیمش تهران.

- خب حالا چه فرقی هست بین این یارو اعدامیه با هیلاری کلینتون دزد ما؟

- ایران دزدهاش رو اعدام میکنه بعد به ما میگن کشور پیشرفته!

- میشه برنی میداف رو هم فرستاد اونجا؟

- ثروتمندای آمریکا هم پولشونو از توی جیب مردم متوسط و فقیر دزدیدن.

- ما تعداد زیادی از این جور آدما داریم. نمیشه یه سفر بفرستیمشون ایران؟

- ایکاش جرج سوروس (یکی از حامیان مالی فتنه 88) رو هم می‌شد فرستاد ایران.

واکنش کاربران کشورهای غربی به اعدام مه‌آفرید خسروی
واکنش کاربران کشورهای غربی به اعدام مه‌آفرید خسروی
واکنش کاربران کشورهای غربی به اعدام مه‌آفرید خسروی

کاربران صدای آمریکای انگلیسی:

- چین هم چنین قانونی برای جرم‌های سیاسی و مالی دارد. ایکاش ما هم مثل چین و ایران بودیم.

- دنیا جای بهتری بود اگر ما هم از این کارها می‌کردیم.

- باید چند تا چیز رو از ایران یاد بگیریم. بیایید ببینیم اگر ما هم بانکدارهامون رو اینجوری اعدام کنیم تخلفاتشون با چه سرعتی کم میشه.

- آمریکا باید همین کار رو با بانکدارهاش انجام بده.

واکنش کاربران کشورهای غربی به اعدام مه‌آفرید خسروی

کاربران یاهو:

- ما توی آمریکا برای اعدام همه بانکی‌ها و خزانه‌داری‌ها و وال‌استریتی‌ها طناب کافی نداریم. اما به هر حال این کار عملیات‌های مالی جهان رو به فضای پاکتری می‌بره.

- اگر این یارو توی انگلستان ما بود، به جای اعدام بهش نشان شوالیه می‌دادن.

واکنش کاربران کشورهای غربی به اعدام مه‌آفرید خسروی


اما سوالات من
آیا واقعا اعدام شد؟
فیلمی دارید؟
چرا اینو میگم؟
شما حتما اعدام صدام حسین رو یادتون هست

http://noandish.com/files/fa/news/1392/10/9/5205_597.jpg

بعد از اعدام یادتون هست کسی باورش نمیشد که اعدام شده باشه و الان هم خیلی ها معتقدن اعدام نشده و یک فیلم تبلیغاتی روانی بود و الان صدام جایی مثل بن لادن داره زندگی میکنه این بابا که فیلمش بود اینقدر مرگش مشکوکه و غیرقابل تائیده وای به حال مه آفرید خسروی که شما تا پایان دادگاه  حتی یکبار هم عکسشو ندیدین خب حالا این بابا کجا اعدام شد فیلم ومدرکی ازش دارید آیا ادعام واقعی بود یا صوری اگر یادم باشه یک ترفند برای زنده نگه داشتن اعدامی وجود داره که وسیله خاصیه که دور کمرو گردن اعدامی میبیندن به شکل خاصی و مانع کشته شدن فرد میشه طرز کارشو بلد نیستم ولی میدونم که هست آیا ممکنه مه آفرید اینطوری اعدام شده باشه؟
 اینها سوالات بی جوابه و تنها راهش اینه که اعدام عمومی باشه بعد جسد در حضور مردم دفن بشه  و چند روز هم تحت نظر دوربین های زنده باشه تا یه دفعه کسی نیاد بابا رو که تو قبر زندست رو ورداره ببره